Pomoc a podpora

Vážené dárkyně, vážení dárci, přátelé,

od března 2022 slouží hejnický klášter pro nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Nyní u nás žije téměř 70 žen, dětí a několik mužů. Od počátku bylo a je naším úmyslem pomoci lidem v nouzi a nabídnout jim dočasný domov. Pro naše hosty zajišťujeme i celodenní stravu, ve spolupráci s dobrovolníky jazykové kurzy a další volnočasové aktivity. Od Velikonoc jsou u nás žijící školou povinné děti plně zapojeny do výuky. K dispozici je koordinátorka a tlumočnice, díky které zvládáme řešit všechny běžné i mimořádné události. Klášterem se rozléhá dětský smích i křik.

Museli jsme tak zrušit značnou část rezervací a s vývojem i s prognózou ruské agrese na Ukrajině nyní s velkou lítostí, ale ve víře v pochopení, rušíme nebo přesouváme rezervace od května dále. Plně si uvědomujeme nepříjemnosti, které našim, zejména stálým hostům způsobujeme a velmi se za to omlouváme.

Pobyt uprchlíků z Ukrajiny je od března spolufinancován Českou republikou, Libereckým krajem a příspěvky samotných uprchlíků. Velkou pomocí jsou nám také dary, které jsme z Čech i zahraničí obdrželi a stále s díky přijímáme. Bez nich by naplňování našeho současného poslání bylo velice obtížné.

Za Vaši pomoc a podporu Vám Pánbůh zaplať!

Číslo účtu: 2201362189/2010

IBAN: CZ72 2010 0000 0022 0136 2189

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Potvrzení o přijetí daru pro daňové účely Vám rádi vystavíme. Pro vystavení potvrzení prosím napište na mail: martina.zorenikova@klasterhejnice.cz

Hejnice, 28. září 2022